15: (3 12 + 2 5) + (4,2-2 3) : 4=11

17 17 5

+4
Ответы (1)
  1. 15 февраля, 17:37
    0
    1) 3 12/17+2 5/17=6

    2) 4,2-2 3/5=4,2-3,6=0,6

    3) 15:6=2,5

    4) 0,6:4=0,15

    5) 2,5+0,15=2,2