Разложите на множители 27a^3c-27a^2bc+9ab^2c-b^3c

+2
Ответы (1)
  1. 7 мая, 20:12
    0
    A^3-b^3 = (a-b) (a^2+ab+b^2)

    3^3*a^3-b^3 = (3a-b) (9a^2+3ab+b^2)