3980 * (423+168) - (57*17-209) * 6:3+533700:9=

+4
Ответы (1)
  1. 28 августа, 21:13
    0
    1) 423+168=591

    2) 57*17=969

    3) 969-209=760

    4) 3980*591=2352180

    5) 760*6 = 4560

    6) 4560:3 = 1520

    7) 533700:9 = 59300

    8) 2352180-1520 = 2350660

    9) 2350660 + 59300 = 2409960