2980 * (423+168) - (57*17-209) * 6:3+533700:9

+4
Ответы (1)
  1. 25 июня, 07:22
    0
    2980 * (423+168) - (57*17-209) * 6:3+533700:9=1818960

    1) 423+168 = 591

    2) 2980*591=1761180

    3) 57*17 = 969

    4) 969-209=760

    5) 760*6:3 = 760*2 = 1520

    6) 533700:9=59300

    7) 1761180-1520=1759660

    8) 1859660+59300=1818960