Решите уравнение у (5 у-6) = (3 у-1) у

+2
Ответы (1)
  1. 30 марта, 03:59
    0
    У (5 у-6) = (3 у-1) у

    5 у^2 - 6 у = 3 у^2 - у

    5 у^2 - 3 у^2 - 6 у + у = 0

    2 у^2 - 5 у = 0

    у (2 у - 5) = 0

    Либо у = 0

    Либо 2 у-5 = 0

    2 у = 5

    у = 5:2

    у = 2,5

    Ответ: у1=0; у2=2,5