В стодбик!٩ (๑❛▽❛๑) ۶

954*36789-954*28749-2877790: (14038:1+0*54786)

+2
Ответы (1)
  1. 31 марта, 15:33
    0
    954 * 36789 - 954 * 28749 - 2877790 : (14038 : 1 + 0 * 54786) = 7669955

    1) 14038 : 1 = 14038

    2) 0 * 54786 = 0

    3) 14038 + 0 = 14038

    4) 954 * 36789 = 35096706

    5) 954 * 28749 = 27426546

    6) 2877790 : 14038 = 205

    7) 35096706 - 27426546 = 7670160

    8) 7670160 - 205 = 7669955