пример: 954*36789-954*28749-2877790: (14038:1+0*54786) =

+5
Ответы (1)
  1. 27 августа, 07:00
    +1
    954*36789-954*28749-2877790: (14038:1+0*54786) =

    1) 14038:1=14038

    2) 0*54786=0

    3) 14038+0=14038

    4) 954*36789=35096706

    5) 954*28749=27426546

    6) 2877790:14038=205

    7) 35096706-27426546=7670160

    8) 7670160-205=7669955