A^2-9b^2/4a^2*a/4a+12b. При а=√2 b=√18

+4
Ответы (1)
  1. 11 января, 09:39
    0
    (а²-9b²) / (4a²) * a / (4a+12b) = ((a-3b) (a+3b)) / (4*4a (a+3b)) = (a-3b) / 16a

    при а=√2, b=√18

    (√2 - 3√18) / (16√2) = (√2-9√2) / 16√2 = (- 8√2) / (16√2) = - 1/2 = - 0,5