X^2-15=2x можно решение

+4
Ответы (2)
  1. 8 октября, 03:03
    0
    X^2-15=2x

    x^2-15-2x=0

    x^2-2x-15=0

    D=4+60=64=8^2

    x = (2+-8) / 2

    x ₁=5

    x₂=-3
  2. 8 октября, 03:04
    0
    Х^2-15=2 х

    х^2-2 х-15=0

    По теореме Виета:

    х1+х2=2 х1=-3

    х1*х2=-15 х2=5