13 б.

Дроби.

2 3/4 - (-1 1/2) + (-3 5/6) = ?

+5
Ответы (1)
  1. 22 августа, 05:34
    0
    2 3/4 - (-1 1/2) + (-3 5/6) = 2 3/4+1 1/2-3 5/6=2 3/4+1 2/4-3 5/6 = 3 5/4-3 5/6 = 4 1/4-3 5/6=4 3/12-3 10/12=5/12