5 а+2 б при а=7/15 б=-5/6

+3
Ответы (1)
  1. 22 января, 13:23
    0
    5*7/15+2 * (-5/6) =

    1) 5*7/15=5/1*7/15=7/3=2 1/3

    2) 2 * (-5/6) = 2/1 * (-5/6) = - 5/3=-1 2/3

    3) 2 1/3 + (-1 2/3) = 7/3 + (-5/3) = 7/3-5/3=2/3