22• (17/26x-3/4) = 5 1/13

+3
Ответы (1)
  1. 10 марта, 23:50
    0
    22*17/26x-22*3/4=66/13

    374/26x-66/4=66/13

    187/13x=66/13+66/4

    187/13x=561/26

    13x = (187*26) / 561

    13x=26/3

    x = (26/3) / 13=26/39=2/3