A) - 4,81 * (-2,3) - (-2,3) * 5,19 б) (-3/8+2 1/16) * 16

+3
Ответы (1)
  1. 29 июля, 07:21
    0
    а).-4,81 * (-2,3) - (-2,3) * 5,19=-2,3 * (-4,81-5,19) = - 2,3 (-10) = 23

    б). (-3/8+21/16) * 16 = (-6/16+21/16) * 16 = (15/16) * 16=15