3x+5x (15-x) = 28 pomoqite rewit uravneniye

+5
Ответы (1)
  1. 30 января, 21:36
    0
    3x+5x (15-x) = 28

    3x+75x-5x² = 28

    78x-5x²-28=0

    5x²-78 х+28=0

    Д=6084-4·5·28=6084-560=5524

    √Д=2√1381

    х1 = (78+2√1381) : 10

    х2 = (78-2√1381) : 10