F (m^3-2m-1) - f (m^3-2m+4) если f (m) = 2m+3

+3
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 07:31
    0
    F (m^3-2m-1) - f (m^3-2m+4) = 2 * (m^3-2m-1) + 3-2 (m^3-2m+4) - 3=8m-10