Буду признателен за решение!

Log₂ 1/2+Log₄ 2+Log₈ 4

2 Log ₂ 6-Log ₂ 9

+5
Ответы (1)
  1. 24 июня, 14:25
    0
    Log₂ 1/2+Log₄ 2+Log₈ 4 = - 1 + (1/2) * 1 + (1/3) * 2 = - 1 + (1/2) + (2/3) = 1/6.

    2 Log ₂ 6-Log ₂ 9 = log ₂ (36/9) = log ₂4 = 2.