Сакротить дробь 196/84

+3
Ответы (2)
  1. 12 ноября, 05:49
    0
    196/84=98/42=49/21=7/3=2 1/3
  2. 12 ноября, 06:24
    0
    Во я сакротила на 4. 49/21.