140*5 - (10001-8965) + (200002-15408)

+2
Ответы (1)
  1. 19 октября, 16:31
    0
    140*5 - (10001-8965) + (200002-15408) = 184258

    10001-8965=1036

    200002-15408=184594

    140*5=700

    700-1036=-336

    -336 + 184594 = 184594 - 336 = 184258