Решите по действиям 2: (1 1/5-2.2) + 1/10: (2.8-3/8)

+2
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 15:33
    0
    2: (1 1/5-2,2) + 1/10: (2,8-3/8) =

    1. 2,2=2 2/10 (1 1/5 - 2 2/10) = - 1 (1/5-2/10) = - 1,0

    2.2,8=2 8/10 (2 8/10-3/8) = 2 (8/10-3/8) = 2 17/40

    3. 2: (-1) = - 2

    4. 1/10: 2 17/40=1/10:97/40=197/40=24,25

    5. - 1+24,25=23,25