Вычислите (1*1/4-2*1/2*3/5) : 4/5

+4
Ответы (1)
  1. 14 июля, 09:30
    0
    (1 * 1/4 - 2 * 1/2 * 3/5) : 4/5 = - 7/16

    1) 1 * 1/4 = 1/4

    2) 2 * 1/2 = 1

    3) 1 * 3/5 = 3/5

    4) 1/4 - 3/5 = (5*1 - 4*3) / 20 = - 7/20

    5) - 7/20 : 4/5 = - 7/20 * 5/4 = - 7/16