Решите: 1) 7/15 + 3/30 + 2/5 : (1-1/3-1/2). 2) (5/6 - 2/3) : 8/9. 3) 1-3/8 : 2/3-4/5

+3
Ответы (1)
  1. 14 августа, 23:10
    0
    1. 1) 1/1-1/3=2/3 2) 2/3-1/2=1/6 3) 2/5*6/1=12/5 4) 7/15+3/30=17/30 5) 17/30+12/5=29/30

    2.1) 5/6-2/3=1/6 2) 1/6*9/8=3/16

    3. 1) 3/8*3/2=9/16 2) 1/1-9/16=7/16 3) 7/16-4/5=29/80