37,72 : 4,6 - (1,43 + 2,728) • 1,5 =

+1
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 09:39
    -1
    37,72 : 4,6 - (1,43 + 2,728) • 1,5 = 1,963

    1) 1,43 + 2,728 = 4,158

    2) 37,72 : 4,6 = 8,2

    3) 4,158 • 1,5 = 6,237

    4) 8,2 - 6,237 = 1,963