Разложите на множители многочлен:

Ac-bc-3a-3b

+4
Ответы (2)
  1. 24 августа, 08:22
    0
    ас-bc-3a-3b=c (a-b) - 3 (a+b) = (c-3) (a+b)
  2. 24 августа, 09:24
    0
    (ас-вс) + (3 а-3 в) = с (а-в) + 3 (а-в) = (с+3) (а-в)