Разложите на множители:

б) 2 а+7 хб-2 б-7 ха

в) а^2 - б^2 - 6 а + 6 б

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 10:47
    0
    2 а+7 хв-2 в-7 ха=2 а-2 в-7 ха+7 хв=2 (а-в) - 7 х (а-в) = (а-в) (2-7 х)