Вычисли 32*43-22*43-52*53+42*53

+1
Ответы (1)
  1. 4 мая, 16:20
    0
    32*43-22*43-52*53+42*53 = (32-22) * 43 - (52+42) * 53=-4552

    32-22=10

    10*43=430

    52+42=94

    94*53=4982

    430-4982=-4552