Решите уравнение:

(15 у-24) * (3 у-0,9) = 0

+1
Ответы (2)
  1. 14 ноября, 17:33
    0
    (15 у - 24) * (3 у-0,9) = 0

    45 у² - 72 у - 13,5 у + 21,6 = 0

    45 у² - 85,5 у + 21,6=0

    D = (-85,5) ² - 4 * 45 * 21,6 = 3422,25

    х1 = (85,5-√3422,25) / 2*45 = > х1 = 0,3

    х2 = (85,5+√3422,25) / 2*45 = > х2 = 480
  2. 14 ноября, 18:24
    0
    (15y-24) * (3y-0,9) = 0

    45y (2) - 13,5y-72y+21,6=0

    -40,5y