Упростите выражение а) (ax^-1 - (x/x+a) ^-1) ^-3

б) ((x/x+a) ^-1 - ax^-1) ^-3

+5
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 12:50
    0
    А) ((а/х) - (х+а) / х) ^-3 = ((a-x-a) / x) ^-3 = (-x/x) ^-3 = (-1) ^-3=-1

    б) ((х+а) / х-а/х) ^-3 = ((x+a-a) / x) ^-3 = (x/x) ^-3=1^-3=1