Решите

1) 120 - (1/3-3/5)

2) 30 * (3/5-1/3)

3) 60 (1/3+3/5)

4) 20 (1/8*1/2)

+1
Ответы (1)
  1. 17 января, 08:21
    0
    1) 120 - (5/15-9/15) = 120 - (-4/15) = 120/10+4/15 = 360/30+8/30 = 368/30

    2) 30 * (9/15-5/15) = 30*4/15 = 8

    3) 60 * (5/15+9/15) = 60*14/15 = 56

    4) 20*1/16 = 5/4 = 125/100 = 1,25