Упростите выражение - 6 * (1/6-1/3y) - 2 (1 - 3 1/2y)

+2
Ответы (1)
  1. 6 сентября, 01:37
    +2
    - 6 (1/6 - 1/3 у) - 2 (1 - 3 1/2 у) = - 1 + 2 у - 2 + 7 у = 9 у - 3 = 3 (3 у - 1)