94*768 - (63782+10998:9)

+5
Ответы (2)
  1. 5 мая, 00:39
    0
    94•768 - (63782+10998:9) = 7188

    1) 10998:9=1222

    2) 63782+1222=65004

    3) 768•94=72192

    4) 72192-65004=7188
  2. 5 мая, 04:27
    0
    94 • 768 - (63782 + 10998 : 9) = 94 • 768 - (63782 + 1222) = 94 • 768 - 65004 = 72192 - 65004 = 7188