1) (3/4 + 1/20) * 1/2 2) (7/12 - 1/3) * 16/19 3) (7 3/5 - 2 4/15) * 9/32 4) (11/24 + 1/6) * 1 3/5 5) (5 1/2 + 2 3/5) * 5/9 6) (7 - 2 5/16) * 4/25

+5
Ответы (1)
  1. 6 июля, 10:49
    0
    1) (15/20+1/20) * 1 = 16/20

    2) (7/12-4/12) * 16/19=3/12*16/19=1/4*16/19=4/19

    3) (73/5-24/15) * 9/32 = (219/15-24/15) * 9/32 = 204/15*9/32 = 153/40 = 3 23/40

    4) (11/24+4/24) * 13/5 = 15/24*13/5 = 39/24 = 1 15/24

    5) (255/10+46/10) * 5/9 = 301/10*5/9=301/18 = 16 13/18

    6) (112/16-25/16) * 4/25 = 87/16*4/25=87/100=0,87