0,81:2 целых 7 / 10 + 4 целых 1/2*0,12-0,69

+4
Ответы (1)
  1. 14 мая, 01:33
    0
    81 : 2 7/10 + 4 1/2 * 0,12 - 0,69 = 34,71,

    1) 81 : 2 7/10 = 81 : 27/10 = 81 * 10/27 = 3 * 10 = 30,

    2) 4 1/2 * 0,12 = 9/2 * 12/10 = 54/10 = 5,4,

    3) 30 + 5,4 - 0,69 = 34,71