Упростите - 8x (x-3) + 4x (x-2) - 2x (3x-1)

+3
Ответы (1)
  1. 1 января, 17:35
    0
    -8x (x-3) + 4x (x-2) - 2x (3x-1) = - 8 х ²+24 х+4 х²-8 х-6 х²+2 х=-10 х²+18 х=2 х (9-5 х)