1. 6 - 2 10/13

2. 7 3/8 + 1 7/10

3. 4 11/12 + 5 13/18

4.9 2/9 - 6 5/6

+2
Ответы (1)
  1. 2 марта, 11:30
    0
    1. 6 - 2 10/13=5 1/3-2 10/13 = 4 14/13 - 2 10/13 = 2 4/13

    2 7 3/8 + 1 7/10 = 7 15/40+1 28/40=8 43/40 = 9 3/40

    3. 4 11/12 + 5 13/18=4 33/36 + 5 26/36=9 59/36 = 10 23/36

    4.9 2/9 - 6 5/6 = 9 4/18-6 15/18=8 22/18-6 15/18=2 7/18