Реши уравнения:

1) 29 х-11 х=504; 2) 6 х 25 х=1674; 5) 5 у 7 у-24=204.

+1
Ответы (1)
  1. 7 марта, 14:04
    0
    1) 29 х-11 х=504

    18 х=504

    х=504:18

    х=28

    29·28-11·28=504

    812-308=504

    504=504

    2) 6 х+25 х=1674

    31 х=1674

    х=1674:31

    х=54

    6·54+25·54=1674

    324+1350=1674

    1674=1674

    3) 5 у+7 у-24=204

    12 у=204+24

    12 у=228

    у=228:12

    у=19

    5·19+7·19-24=204

    95+133-24=204

    204=204