разложите на множители трехчлен: - 5X (вквадрате) - X + 4

+2
Ответы (2)
  1. 20 ноября, 10:05
    0
    5x^2-x+4=-5x^2-5x+4x+4=-5x (x+1) + 4 (x+1) = (-5x+4) (x+1)

    ответ: (-5x+4) (x+1)
  2. 20 ноября, 11:03
    0
    методом группирования

    -5x^2-x+4=-5x^2-5x+4x+4=-5x (x+1) + 4 (x+1) = (-5x+4) (x+1)