Log1/2 (3x-1) = log1/2 (6x+8)

+3
Ответы (1)
  1. 30 июля, 07:46
    0
    Решение

    Log1/2 (3x-1) = log1/2 (6x+8)

    ОДЗ: 3x - 1 > 0, x > 1/3

    6x + 8 > 0, x > - 4/3

    ОДЗ: x∈ (1/3; + ∞)

    3x - 1 = 6x + 8

    3x = - 9

    x = - 3 не удовлетворяет ОДЗ: x∈ (1/3; + ∞)

    решений нет