M равно 2*2*3 и n равно 2*3*5

+1
Ответы (2)
  1. 24 сентября, 23:06
    0
    M = 2*2*3 = 4*3 = 12

    N = 2*3*5 = 6*5 = 30
  2. 25 сентября, 00:11
    0
    М=2*2*3=4*3=12

    п=2*3*5=6*5=30