5 1/3 : 6 2/5 + (12 : 3 3/5 - 2/3) * 2/3 + 7 2/5

+5
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 10:08
    0
    1) 5 1/3 : 6 2/5 = 16/3 : 32/5=16/3*5/32=5/6

    2) 12 : 3 3/5=12 : 18/5 = 12 * 5/18 = 10/3

    3) 10/3 - 2/3 = 8/3

    4) 8/3 * 2/3 = 16/9

    5) 5/6 + 16/9 = (15+32) / 18 = 37/18

    6) 37/18 + 37/5 = (185+666) / 90 = 851/90