4*log1,25 (5) * log5 (0,8)

+2
Ответы (1)
  1. 14 июля, 01:07
    0
    4*log1.25 (5) * log5 (0.8) = 4*log10/8 (5) * log5 (8/10) = (-4) log8/10 (5) * log5 (8/10) = ((-4) log5 (8/10)) / log5 (8/10) = (-4)