A-8 a+10 приa=12, a=20, a=28, a=43.

+3
Ответы (1)
  1. 6 марта, 12:52
    0
    12-8=4

    12+10=22

    20-8=12

    20+10=30

    28-8=20

    28+10=38

    43-8=35

    43+10=53