4.3b - (7.8b-3) - 4.1

при b = - 1.2

+1
Ответы (1)
  1. 17 октября, 09:25
    0
    4.3 * (-1.2) - ((7.8 * (-1.2) - 3) - 4.1=-5.16 - (-9.36-3) - 4.1=-5.16 - (-12.36) - 4.1=-5.16+12.36-4.1=7.2-4.1=3.1