619. Упростите выражения:

1) 2 (х + 3) + 5 (х + 1) ; 3) 4 (3 х + 23) + 7 (6 + 5 х) ;

2) 9 (7 + у) + 8 (6 + у) ; 4) 12 (9 + 8 у) + 3 (11+6 у) ;

+4
Ответы (1)
  1. 8 марта, 07:37
    0
    1) 2 х+6+5 х+5=7 х+12

    2) 63+9 у+48+8 у=111+17 у

    3) 12 х+69+42+35 х=47 х+111

    4) 108+96 у+33+18 у=114 у+141