Вычислите 2log2 3•log3 4-5

+5
Ответы (1)
  1. 30 июля, 09:47
    0
    =2*log (2) 3*2*log (3) 2 - 5=

    =4*log (2) 3*1/log (2) 3 - 5=4-5=-1