Решите уравнение

2/5m+3/10m-2/15m=1/6

+3
Ответы (1)
  1. 20 января, 12:21
    0
    Общ. знамен. = 30

    2/5=12/30

    3/10=9/30

    2/15=4/30

    12/30m+9/30m-4/30m=1/6

    17/30m=1/6

    1/6 / 17/30

    m=1/17