А) 5 * (-2/5) - 3 * 2/3

б) 5*0.2-3 * (-1.4)

+5
Ответы (1)
  1. 26 января, 06:03
    0
    А) 5 * (-2/5) - 3 * 2/3 = 2 - 2 = 0

    б) 5*0.2-3 * (-1.4) = 1 + 4.2 = 5.2