Решите уравнения а) d+1/5=4/7+3/7 f+4/5=4/7+3/7 b+2/5=4/7+3/7 б) c-459=725+275 x-459=725-275 459-z=725-275 в) y:5=250x2 r:100=250x2 m:5=250x3

+2
Ответы (1)
  1. 17 июня, 00:55
    0
    А) d + 1/5 = 4/7 + 3/7

    d + 1/5 = 7/7 = 1

    d = 1 - 1/5 = 4/5

    f + 4/5 = 4/7 + 3/7

    f + 4/5 = 7/7 = 1

    f = 1 - 4/5 = 1/5

    b + 2/5 = 4/7 + 3/7

    b + 2/5 = 7/7 = 1

    b = 1 - 2/5 = 3/5

    б) c - 459 = 725 + 275

    c - 459 = 1000

    c = 1000 + 459 = 1459

    x - 459 = 725 - 275

    x - 459 = 450

    x = 450 + 459 = 909

    z = 725 - 275 = 450

    в) y : 5 = 250 * 2

    y : 5 = 500

    y = 500 * 5 = 2500

    r : 100 = 250 * 2

    r : 100 = 500

    r = 500 * 100 = 50000

    m : 5 = 250 * 3

    m : 5 = 750

    m = 750 * 5 = 3750