Z-8/15z=1/3 Как решить?

+1
Ответы (1)
  1. 12 сентября, 00:32
    0
    (z-8) / 15z=1/3 Решаем по пропорц.: 3 * (z-8) = 15z (*1, но так не пишут) 3z-24=15z 12z=-24 Z=-2