Решите уравнение (у-9) * (15-y) = 0

+1
Ответы (1)
  1. 12 марта, 04:06
    0
    15 у-у (в квадрате) - 135+9 у=0

    -у (в квадрате) + 24 у-135=0

    D=576-4x135=36

    Y1 = (-24+6) / (-2) = 9

    Y2 = (-24-6) / (-2) = 15