3 1/4+6,4-7,5

2/11 * (14 1/3+2 1/6)

16,5:2,745-1/19

+4
Ответы (1)
  1. 11 июля, 20:25
    0
    3 1/4+6,4 - 7,5=3 1/4 - 1,1=3,25-1,1=2,15

    2/11 * (14 1/3+2 1/6) = 2/11 * (14 2/6+2 1/6) = 2/11 * 16 1/2=2/11 * 33/2=3

    16,5:2,745 - 1/19=6,01 - 0,05=5,96